Drůbeží farma

Čerstvá vejce z volného a klecového chovu

Vejce z volného chovu

Od října 2023 máme v nabídce vejce z volného chovu. Slepičky jsou chované v mobilním inteligentním kurníku od firmy Freehen po 300 kusech a mají prostorný travnatý výběh.

Vejce z chovu v obohacených klecích

Chováme nosnice plemene Hisex hnědý v tzv. obohacených klecích podle nařízení EU. Klece jsou bohatší o prostor, bidýlko, hnízdo na snášení vajec a umělý trávník. Celkem máme 1 600 kusů nosnic ve dvou halách. Prostor na jednu slepici je v nových klecích 750 cm2 a vše je řízeno automaticky - krmení, napájení, čištění i světlo.

Otevírací doba
Pondělí zavřeno
Úterý 9:00 - 10:00    16:00 - 17:00
Středa zavřeno
Čtvrtek 9:00 - 10:00  16:00 - 17:00
Pátek 9:00 - 10:00  16:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 11:00
Neděle zavřeno
Ceník vajec Velikost Cena
Vejce z volného chovu M/L 7,-/ks
Vejce z chovu v obohacených klecích S 4,50,-/ks
M 5,-/ks
L 5,50,-/ks
XL 6,-/ks
Created with Sketch.

Samozřejmostí je u nás možnost platby kartou.

O dostupnosti selských kuřat z farmy Vojtěchovský - Tlustý informujeme na Facebooku.

O chovu

Krmivo

Krmivo pro naše slepice se z velké části vyrábí přímo z plodin naší vlastní produkce, takže přesně víme, čím slepice krmíme. Krmivo je mačkaná směs pšenice, kukuřice a sóji, ke které se přidávají potřebné minerály a vitamíny od firmy Schaumann. Suroviny se v přesně určeném poměru smíchají a rozmačkají na ideálně výživově hodnotné krmivo. To se pak automaticky třikrát denně dávkuje slepicím. Napájení vodou je zajištěno nepřetržitě pomocí napáječek.

Plemeno Hisex hnědý

Hisex hnědý je druh nosné kuřice, který produkuje velké množství vynikajících vajec. Přednostmi tohoto druhu jsou, mimo jiné, vysoká snáška, životaschopnost a robustnější tělesný rámec.

Druh je určen pro intenzivní i alternativní chovy. Vysoká kvalita vajec tohoto druhu je výsledkem mnoha let genetického výzkumu.

Příznivých genetických vlastností bylo dosaženo kvalitním krmením, dobrým ustájením a řádnou správou.

Výroba a třídění vajec

Výroba a třídění vajec na naší farmě je pod stálou veterinární kontrolou. Čerstvě snesená vejce jsou od chovných slepic tříděna v hygienickém prostředí ručně.

Vajíčka jsou pečlivě prohlížena a tříděna opticky i pomocí tzv. prosvícení. Prasklá vajíčka, u kterých je porušena i blána, se z prodeje spotřebitelům vyřazují a mohou se dále využít např. jako krmivo.

Přeprava do obchodů, skladování v obchodech

Čerstvá vejce jsou přepravována z naší farmy automobilem s chladícím zařízením aby po dobu přepravy byla zachována předepsaná teplota pro skladování a přepravu, dle příslušných předpisů a nařízení.